Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi
Kuzguncuk - Istanbul
Surp Krikor Lusavoriç Armenian Church - Kuzguncuk

Church Of Saint Gregory The Illuminator - Kuzgunjuk

 

30 Eylül 2009 Çarşamba Resimlerin Kutsanması

30 Eylül Çarşamba günü her hafta olduğu gibi Sabah ve Badarak ayinleri İstanbul'un her semtinden gelen kalabalık inananların katılımı ile Kilisemiz Derhayrı Der Barkev Nalbantyan başkanlığında Paregron Uraragir Misak Çamyapan ve Paregron Uraragir Herman Srg. Çiğdemyan yönetiminde 11 tıbir ile  icra edildi. Badarak Ayinleri sonunda Haçehankist töreni yapıldı.

Rabbin duasından önce Der Barkev Nalbantyan verdiği öğütte, hafta içi yapılan bu ayinlerin daha fazla kadınlar için yapıldığını belirterek, yönetim kurulumuz tarafından yaptırılıp asılan ve öğleden sonra Lusararabed Ark. Aram Srp. Ateşyan tarafından kutsanacak olan devasa boyuttaki kutsal resimlerin kutsanması hakkında bilgi verdi.

30.09.2009

 

 

İstanbul'un her semtinden gelip kilisemizi doldurup ibadetlerini yerine getiren cemaatimiz inananları, kadınlar kolumuz tarafından hazırlanıp bahçemizde verilen kutsal sofraya katıldılar. Paregron Uraragir Misak Çamyapan ve Paregron Uraragir Herman Srg. Çiğdemyan Kutsal sofraya hizmet ettiler.

Yönetim Kurulumuz tarafından yaptırılan resimlerin Saat 16:00 daki kutsama töreni için kilisemizi terk etmeyen ve daha sonra da katılan diğer cemaatimiz inananları ile bahçemizde aynı zamanda hoşça vakit geçirdiler.

Akşam üstü saat 15:40'da Kilisemiz Ruhanisi Der. Barkev Nalbantyan, Yönetim Kurulu Başkanımız Edvart Ayvazyan ve tıbirler tarafından karşılanan Ruhani Kurul Başkanımız Lusararabed Ark Aram Srp Ateşyan kiliseye teşrif etti. Sırpazan Hayr sırasıyla önce Horandaki Tateos ve Pağtolomeos Arakyalların, dört Avedaraniç ile altı Arakyal'ın resimlerini Surp Müronla kutsadı.

 

Cemaate yaptığı konuşmada bu kutsal resimler ile kilisenin daha güzel bir görünüm kazandığını ve daha sonra kilisenin kubbesinin dört bir köşesine yapılacak dört resim için bilgi verdi. Konuşmasına Yönetim Kurulu Başkanı Edvart Ayvazyan'a çalışmalarından ve kiliseye gösterdiği ilgiden dolayı takdir ve teşekkür ederek devam eden Sırpazan Hayr Duaların bitiminden sonra cemaatimiz ile de yakından ilgilenip sohbet etti.

Kilise bitiminde Kadınlar Kolu tarafından Srpazan Hayr ve tıbirler için bir kokteyl verildi. Daha sonra Kilisemiz Yönetim Kurulu Başkanı Edvart Ayvazyan tarafından yapılan ve yapılacak işler hakkında da bilgi alan Sırpazan Hayr kilisemizden ayrıldı.

 

30.09.2009

 

     

 

     

Gazetelerde çıkan haberlerimiz

İletişim ve Ulaşım- Map

Tarihçe - History

Restore

Agos Gazetesi - Newspaper

Sözlük - Dictionary

Duyurular - Notice

Turlar

Jamanak Gazetesi - Newspaper

Ermenice Yazı Tipleri - Armenian Font

Kilisemizden Haberler

2007 Madağ

Marmara Gazetesi - Newspaper