Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi
Kuzguncuk - Istanbul
Surp Krikor Lusavoriç Armenian Church - Kuzguncuk

Church Of Saint Gregory The Illuminator - Kuzgunjuk

 

Türk Büro Sen'in Yeni Açıklamaları Hakkında. 

 

Türk Büro Sen Bilindiği gibi bir süre önce bu kutsal Mekan hakkında asılsız iftiralar içeren suçlamalarda bulunmuştu. İnternet Sitemizde ve Kilisemizde propaganda yapıldığı şeklindeydi. Sanki internet sitemizde açık veya dolaylı yoldan bir propaganda yazısı varmış ve kilisemizde bir propaganda yapılıyormuş gibi bir takım iftiralar içeriyordu. Buna karşı da Yönetim kurulumuz ve Kilisemiz Ruhanisi Cumhuriyet Baş Savcılığına suç duyurusunda bulunmuştu. Kendileri bir savunma refleksi olarak bizim suç duyurumuzdan on gün sonra tarafımıza suç duyurusunda bulundular. Ne İnternet Sitemizde, ne de Kilisemizde asla herhangi bir propaganda yapılmayacağı ve yapılmadığı herkes tarafından bilinmektedir. İlçemizde her tür sivil ya da resmi kuruluş ve Devlet Erkanı bizleri yakından tanır, nasıl insanlar olduğumuzu bilir. Bunu kendileri de anlamış bulunmaktalar ki daha sonra ifade değiştirerek, iddia ettikleri propagandanın bir font dosyasından kaynaklandığı belirtildi. Şimdi de sanki bir propaganda varmış da kendileri ortadan kaldırmış gibi duyuru yapmaktalar. Varlığından haberimiz olmayan bu font dosyasını gösteren, işaret eden, açık veya dolaylı yoldan herhangi ne bir yazımız ne de bir linkimiz vardır.

Bu font dosyasını nasıl kullanacaksınız?

1.- Önce kilisemiz sitesine girip Ermenice Fontlar sayfamızı bulacaksınız.

2.- Burada bizlerin kullandığı birkaç font dışında dünyanın her yerindeki internet sitelerinde bulunan, bizlerin de internetteki bu sitelerden alıntı yaptığımız sıkıştırılmış dosyaları bilgisayarınıza indireceksiniz. Biz bu fontları kullanmadığımız için içeriğini de bilmemekteyiz. Zaten bu fontları hazırlayanlar kendileri bir mesaj yazıp kendi linklerini de içine koymuş olduklarını yaptığımız kontrol sonunda görüp öğrendik.

3.- Daha sonra sıkıştırılmış dosyaları açıp içindeki yüzlerce font dosyasını klasörlere çıkaracaksınız.

4.- Bu klasörlerdeki Font dosyalarının tamamını ayrı bir işlemle bilgisayarınızdaki Font Klasörüne yükleyeceksiniz.

5.- Daha sonra Word gibi bir kelime işlemci programını açıp bu font dosyalarını tek tek seçeceksiniz.

6.- Bu yüzlerce Font dosyalarını Word Programının Fontlar penceresinden, tüm fontları tek tek seçip klavyedeki tüm harfleri seçeceksiniz. Burada dikkat! Klavyede yüz kusur tuş var. Şansınızı deneyip bu yüz kusur tuşun altında denediğiniz harfler içinde yüzde kaç bulma olasılığınız varsa S ve Y harflerini bulacaksınız.

7.- Word Programında, fontlar penceresinde herhangi bir ad ile gözükmeyen kareler şeklinde bir simge ile tanımlanan bu font dosyasına ulaştıktan sonra seçip yukarıda da belirttiğimiz gibi şansınız da yaver giderse S ve Y harflerinden iki kelime çıkacağını tespit edeceksiniz.

8.- Kişi bütün bu işlemleri yaptıktan sonra belirtilen o kelimelere ulaşacak. Çıkan kelimeler de Türkçe olmayıp, İngilizce ve siz İngilizce bilip bu iki kelimenin Türkçe sözlük anlamını da bileceksiniz.

Bu kadar işlem yapıp bir yere ulaşacaksınız. Bu nasıl propaganda oluyor?

Bu fontun varlığını bizler de Büro Sen vasıtasıyla öğrendik. Tabii ki farkına vardığımızda hemen kaldıracağız. İnternet sitemizde bu font dosyasını gösteren, işaret eden, açık veya dolaylı yoldan herhangi bir yazımıza veya linke mi rastladınız? Veya bunun dışında İnternet Sitemizde açık veya dolaylı yoldan bir Propaganda yazısına mı rastladınız? Elbette aslı astarı olmayan iftiralar içeren bu suçlamaları reddedip kabul etmeyeceğiz. Bizi daha önce de nazikçe uyarsaydınız farkına varmamızı sağlasaydınız derhal kaldırırdık bunu daha önce de belirtmiştik. Herhangi bir çaba da göstermenize gerek kalmazdı. Tabi ki uyguladığınız yöntem manidardır. Geçtiğimiz günlerde bir gazetemizin İnternet Sitesi de Hacklenmişti. Aynı yöntemlerle bu font dosyası İnternet Sitemize yüklenmiş olabilir mi?

Yazdığımız hiç bir şeyde çelişki yoktur. Bizler Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içinde 1830 yılında inşa edilen, bu ülkenin bir tarihi eseri olan kilisemizi ayakta tutmaya çalışıyoruz. Bizler siyaset bilmeyiz, yapmayız ve siyasete de araç olmak istemiyoruz. Bizler TC vatandaşıyız. Dünyanın bir yerlerinde olan bitenler varsa, bu olayların içine bizi çekip bir kimlik giydirmeye çalışmayın. Bu polemiklerin son bulmasını istiyoruz. Gerekirse gelin karşılıklı oturup konuşalım, dostluk mesajlarımızı birlikte verelim. Lütfen siyaseti başka kulvarlarda yapıp bu kutsal yapıları bu işlerin içine karıştırmayın. Aklımıza dahi gelmeyen şeylerle bizleri karalamaya çalışmayın. Ayrıca da bizler bu şekilde anılmaktan üzüntü duymaktayız. İnternet sitemiz sadece cemaatimize duyurularımızı ve dini günlerdeki ayinler hakkında bilgilendirmemiz dışında herhangi bir konu içermemektedir. Bu tür yazılar da yazmak istemiyoruz. Daha önce de belirttiğimiz gibi biz dost ve kardeşlik çalışmalarına devam ediyoruz, edeceğiz. Yineliyoruz, gelin siz de katılın, dost ve kardeşlik adına çalışmalarımızı beraber yapalım.

     

 

 

     

Gazetelerde çıkan haberlerimiz

İletişim ve Ulaşım- Map

Tarihçe - History

Restore

Agos Gazetesi - Newspaper

Sözlük - Dictionary

Duyurular - Notice

Turlar

Jamanak Gazetesi - Newspaper

Ermenice Yazı Tipleri - Armenian Font

Kilisemizden Haberler

2007 Madağ

Marmara Gazetesi - Marmara2010

 

2009 Arevakal

2009 Madağ