Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi
Kuzguncuk - Istanbul
Surp Krikor Lusavoriç Armenian Church - Kuzguncuk

Church Of Saint Gregory The Illuminator - Kuzgunjuk

 

Türk Büro Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş kilisemize, bu kutsal mekana, aslı astarı olmayan çok çirkin hakaret ve iftiralarda bulunmuştur.

 

Kendisini tanımadığımız Türk Büro Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş kilisemize, bu kutsal mekana, aslı astarı olmayan çok çirkin hakaret ve iftiralarda bulunmuştur. Hala da anlayamadığımız bir şekilde devam etmektedir. Bu çirkin iftiralar haber olarak da aynı metin bazı internet sitelerinde yayınlanmaktadır. Üsküdar Kaymakamlığı, Emniyeti dahil, 01.02.2010 Tarih ve 2010/2108 No ile kendisi ve bunları yayınlayan internet siteleri hakkında Üsküdar Baş Savcılığına suç duyurusunda bulunduğumuzu belirtmiştik.  Türk Büro Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş  çok çirkin yakıştırmalarla bizleri hedef göstermeye devam etmektedir.

Bizler hepimiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti çatısı altında, bu ülkenin çocukları olarak, ırk, din, dil gözetmeden zaten kendilerinin de dediği gibi Barış ve Kardeşlik içinde yaşamaktayız. Biz bunu çeşitli etkinliklerle gerçekleştiriyoruz. Ancak bu Barış ve Kardeşliği bozmaya dönük çalışmaların içinde olmak isteyenlerin oyunlarına gelmeden bu ülkede Barış ve Kardeşliği devam ettireceğiz. Hatta kendileriyle de bu konuda beraber çalışmayı öneriyoruz. Kendisinin de dediği gibi elbette bizler Türk Milletinin evlatlarıyız. Bizleri böyle gördüğü için de teşekkür ederiz.

Bilgisayar konusunda ileri seviye teknik bilgisi olduğu için de kendilerini tebrik ediyoruz. Bizlerin bilmediği, kimsenin aklına gelmeyen, oturup tek tek inceleyip kontrol etme gereğini duyup farkına vardıkları, bizlerin de diğer internet sitelerinden edindiğimiz bu fontların içinde, açıkladıkları gibi bizim de gözümüzden kaçan bir font varsa, bizi nazikçe uyarıp bu fontları kaldırmamızı sağlayabilirlerdi. Bizim kendileri kadar bu konularda ileri seviyede bilgimiz yok. Font dosyalarını internet sitemize koymadan kontrol edilmemesinden doğan bir dikkatsizlik söz konusuysa veya herhangi bir yanlışlık varsa bunu hemen düzeltirdik. Ancak tarafımıza yaklaşım şekli düşündürücüdür. Çok çirkin bir şekilde iftira ve hakaretlerine devam edip bizlere bir kimlik giydirmeye çalışılmaktadır. Belli ki amaçları başkadır.

Bizler Kuzguncuk'ta Cami ve Kilise yan yana, bir sokak ötemizde de sinagog ile dinlerin ve bu ülkede yaşayan bizlerin kardeşliğini konu alan etkinlikler yapmaktayız. TRT dahi bu konularla ilgili çeşitli belgeseller çekip yayınlamıştır. Özellikle bu ülkede yaşayan bizler, birbirimize karşı kardeşliği ve sevgiyi yüreğimizden eksik etmeyiz. Bazı asılsız haberleri çıkartanların konu ile tam olarak bilgilenmelerini ve konuşmalarını bu doğrultuda yapmaları ve en azından bilgimize baş vurmaları gerekir diye düşünüyoruz.

İnternet sayfamızda Ermenice metinlerin okunabilmesi için internet sitemizden de temin edilebilen Ermenice fontlar, internetteki tüm Ermenice sitelerde bulunan hazır fontlardır. İnternetteki her türlü yazılım programı içeren teknik internet sitelerinden temin edilebilen bu hazır fontlar, bilgisayara yüklendiğinde Ermenice yazı karakterleri okunur olabilmektedir. Bizler de bu fontları, bu internet sitelerinden temin etmekteyiz. 

Vakfımızın internet sayfasında kilisemizin tarihçesi, kilisemizde düzenlenen dini ayinler, vakfımız hakkında İstanbul Ermeni basınında yer alan haberler, yönetim kurulumuzun girişimleri ve cemaat mensuplarının da katkılarıyla yapılan yenileme çalışmaları hakkında bilgiler yer almaktadır.

Vakfımız hakkında İstanbul Ermeni basınında Ermenice olarak yayımlanan gazete haberleri, kilisemizin tarihçesi ve ayinlerde okunan birkaç dua dışında, internet sayfamızda yer alan tüm bilgiler, Türkçe hazırlanarak yayımlanmaktadır.

Vakfımızın internet sayfasında yukarıda belirtilenler dışında herhangi bir bilgi, yazı, yorum veya ek bölüm bulunmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Kuzguncuk

Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi Vakfı
Yönetim Kurulu

     

Gazetelerde çıkan haberlerimiz

İletişim ve Ulaşım

Tarihçe

Index

Agos Gazetesi

Restore

Duyurular

Turlar

Jamanak Gazetesi

Ermenice Yazı Tipleri - Armenian Font

Kilisemizden Haberler

2007 Madağ

Marmara Gazetesi