Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi
Kuzguncuk - Istanbul
Surp Krikor Lusavoriç Armenian Church - Kuzguncuk

Church Of Saint Gregory The Illuminator - Kuzgunjuk

     

 

 

 

 

Kilisemizde Avedum Ayinleri

 

İçinde bulunduğumuz Surp Zadik haftasında 07 Nisan 2010 Çarşamba günü Avedum Bayramı dolayısı ile Surp Badarak ayinleri Baş Rahip Zakeos Ohanyan Riyasetinde, Peder Zohrab Civanyan'ın Sunumu ile gerçekleşti. Ayinler Pederlerimiz Der Antreas Hagopyan, Der Kevork Çınaryan, Der Sarkis Kuyumcuyan, Der Goryun Fenerciyan ve 10 Koro üyelerimiz de hazır bulunup katılımı ile kilisemizde icra edildi. Şiddetli yağan yağmura rağmen  kilisemize gerek otobüsle ve gerek yaya gelen inananların katılımı yoğun oldu.

Baş Rahip Zakeos Ohanyan vaazında "Avedum'un bizlere önemli mesajları vardır" dedi. "İlki, Meryem Tanrı'nın Lütfuna erişmiş çok özel bir insan olmasıdır. O, Tanrı'nın Oğlunu dünyaya getirmek için, Tanrı tarafından seçilmiş ve atanmış Kutsal bir kişidir.

 İkincisi, bazen içinde bulunduğumuz durumlar bizleri korkutabilir. Aynı Meryem'in korktuğu gibi, ama Başmelek O'na "Korkma Meryem" dedi. Kutsal Kitapta 365 tane "Korkma" ile başlayan ayet vardır. Yani Tanrı yılın her günü için bize "Korkmayın" diyor.

Ve sonuncu mesaj ise şudur: Kutsal Ruh Meryem'e geldi ve Meryem Sevinçle dolarak Tanrı'yı Yüceltti. Bizler de Tanrı'nın Ruhuyla dolarak her ne durumda olursak olalım sevinebilir ve Tanrıyı hayatımızda övebilir, yüceltebiliriz. Meryem Anamızdan örnek alınması gereken önemli bir gündür bu gün. O'nun kutsal şefaatleri ve iman örneği her zaman bizlerle olsun. Amen." diyerek Haysurp vaazını sonlandırdı.

 

 

Vaaz sonrası hep bir ağızdan söylenen Rabbin duası ve Der Voğormya sonrası Peder Goryun Fenerciyan inanlara Tövbe duasını yaptırdı. İnananlar çoğunluğu Peder Zohrab Ohanyan'ın elinden Hağortutyun aldı.

 

Ayinler Hağortutyun sonrası da devam eden dualarla son buldu.

Yönetim Kurulumuzun verdiği ve Kadınlar kolumuzun hazırladığı Sevgi Sofrasında hoşça dakikalar geçiren inananlar kilisemizde sohbetlerine devam ederek daha sonra ayrıldılar.

 

 

 

 

     
     

 

     

Gazetelerde çıkan haberlerimiz

İletişim ve Ulaşım- Map

Tarihçe - History

Restore

Agos Gazetesi - Newspaper

Sözlük - Dictionary

Duyurular - Notice

Turlar

Jamanak Gazetesi - Newspaper

Ermenice Yazı Tipleri - Armenian Font

Kilisemizden Haberler

2007 Madağ

Marmara Gazetesi - Marmara2010