Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi
Kuzguncuk - Istanbul
Surp Krikor Lusavoriç Armenian Church - Kuzguncuk

Church Of Saint Gregory The Illuminator - Kuzgunjuk

Duyurular - Notice

 

 
     

 

 

 

 

27 Kasım 2010 Cumartesi

Kilisemizin 175. Yıldönümü nedeniyle 27 Kasım 2010 Cumartesi günü Badarak ayini yapıldı. Ayrıca bu günün S. Krikor Akançelakots, S. Nigoğayos Hayrabed ve Mürona Yebiskobosun yortusu olması nedeniyle anıldılar.

Der. Yeğişe Vrt. Uçkunyan'ın Başkanlık ettiği,  Der. Zakar Koparyan tarafından sunulan ayinler; Der. Antreas Hagopyan, Der Kevork Çınaryan, Der Sarkis Kuyumciyan, Der Goryun Fenerciyan, Der Drtad Uzunyan, Der Yeğya Kervancıyan, Der Zohrab Civanyan, Agop Srg. Papazyan, Vahram Srg. Lüleciyan, Agop Srg. Hergelyan, Vahe Srg Bağdat, Prg. Ur. Misak Çamyapan ve Sayın Onnik Selviyan'ın yönettiği, Sayın Kristin Salmastlı'nın orgu eşliğinde Sayat Nova Korosu ile birlikte icra edildi. 

Erken Saatlerde başlayan Sabah Ayinleri,  Kahana Hayrlarımız tarafından İcra edildi.  Ayinler icra edilirken Cemaatimiz inananları İstanbul'un her yerinden gerek kendi imkanları, gerekse otobüslerle kilisemize gelerek hınca hınç doldurdular.

Der Yeğişe Vrt. Uçkunyan'ın Başkanlık ettiği Surp Badarak Ayinleri ise Sayat Nova Korosu tarafından patrikhanemiz ruhanileri ile birlikte icra edildi.

Caşu Kirk Der Yeğya Kervancıyan tarafından okundu.

Hayrsurp verdiği karozda S. Krikor Akançelakots, S. Nigoğayos Hayrabed ve Mürona Yebiskobosu anlattı. Devamında insanların sadece kendileri için yaşadığını, oysa olması gerekenin Hisusun anlatıp, gösterdiği şekilde yaşamamızın, sonunda yolumuzun bir şekilde Hisusa çıkacağını belirtti.

Hep bir ağızdan sonra söylenen Rabbin duası ile Der Voğormya duaları sonrası Cemaatimiz inananlarının hemen hepsi Der. Zakar Koparyan'dan hağortutyun aldı. Tövbe duasını ise Der. Antreas Hagopyan okudu.

Son olarak Kilisemize hizmet edip aramızda olmayan ruhaniler, mimarlar, Yönetim kurulu ile koro üyeleri ve yardımseverler Hokehankist duaları ile anıldı.

Ayinler Sonrası, havanın da iyi olması sonucu yoğun kalabalık bahçede ve Kilisemiz salonunda verilen Sevgi sofrasına katıldı. Kilisemiz Yönetim Kurulu Başkanı, Kilisemizin 175. Yılını anmak için katılanlara, kendilerine destek verdiği ve bu günde yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti. Göreve geldiklerinde ayda bir kere ayin yapıldığı, kapalı olan ve bu gün cemaatimiz inananlarının tıka basa doldurduğu ve günün her saatinde açık olan kilisemizde gelinen noktada tüm yorgunlukların mutluluğa dönüştüğünü belirtti.

Sayat Nova Korosunun seslendirdikleri şarkılarla şenlenen sevgi sofrası geç saatlere kadar devam etti.

 

 

 

 

 

     

Gazetelerde çıkan haberlerimiz

İletişim ve Ulaşım- Map

Tarihçe - History

Restore

Agos Gazetesi - Newspaper

Sözlük - Dictionary

Duyurular - Notice

Turlar

Jamanak Gazetesi - Newspaper

Ermenice Yazı Tipleri - Armenian Font

Kilisemizden Haberler

2007 Madağ

Marmara Gazetesi - Marmara2010

Ermenice Sözlük Nayiri

2009 Arevakal

2009 Madağ