Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi
Kuzguncuk - Istanbul
Surp Krikor Lusavoriç Armenian Church - Kuzguncuk

Church Of Saint Gregory The Illuminator - Kuzgunjuk

 

 

 
 

18.03.2009 Çarşamba

 

 

18.03.2009 Çarşamba

Kilisemizde gerçekleştirilen Arevakal Ayinlerine sabahın erken saatlerinden itibaren gelen cemaatimiz inananları kilisemizi doldurdular. Arevakal Ayinlerini Ark Aram Srp. Ateşyan riyasetinde Der. Barkev Nalbantyan, Der. Goryun Fenerciyan, Der Yeğya Kervancıyan ve 10 tıbir katılımı ile Kilisemizin dışına kadar taşan  inananlar ibadetlerini yerine getirmişlerdir.

Beşiktaş Surp Asdvadzadzin Kilisesi Yönetim Kurulu Başkanı da kilisemize gelerek bizi onurlandırmıştır.

 

Ark. Aram Srp. Ateşyan vaazında Hz. İsa öncesi ve sonrası günümüze kadar geçen süreçte dinler hakkında bilgi verip her dinin insanlara Tanrıyı öğretip, doğru yolu gösterdiği konusunu işlemiştir.

Vaaz sonrası devam eden ayinler sonrası salonumuzda verilen hokecaşa katılan kalabalık inananlar sevgi ve birlik beraberlik içinde geldikleri otobüslerle arınmışlık, içleri sevgi dolu ve neşe içinde kilisemizden ayrıldılar.

 

 

 

Bu arada TRT televizyonu için "Kudüs Taş ve İnsan" adlı bir belgesel hazırlanmaktadır. Kuzguncuk'ta Cami ve kilisemizin yan yana bir bahçe duvar ile ayrılması nedeni ile, dinlerin kardeşliği, üç dine mensup insanların bu güne kadar nasıl Kuzguncukta kardeşçe yaşadığı ve bundan sonraki neslin neler yapması gerektiği, bu kardeşliği bu güne kadar sürdüren insanların gençlere neleri önereceği konusu çeşitli röportajlarla çekilmiştir. Bu belgeselin Kilisemizdeki çekimi için Patrikhaneden  gerekli izni alan çekim yetkilileri Ark. Aram Srp. Ateşyan'ın yönettiği Arevakal ayinlerinin hemen hemen tamamını ve vaazını  kaydedip çekimi gerçekleştirmiştir.

 

 

     

Gazetelerde çıkan haberlerimiz

İletişim ve Ulaşım- Map

Tarihçe - History

Restore

Agos Gazetesi - Newspaper

Sözlük - Dictionary

Duyurular - Notice

Turlar

Jamanak Gazetesi - Newspaper

Ermenice Yazı Tipleri - Armenian Font

Kilisemizden Haberler

2007 Madağ

Marmara Gazetesi - Newspaper