Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi
Kuzguncuk - Istanbul
Surp Krikor Lusavoriç Armenian Church - Kuzguncuk

Church Of Saint Gregory The Illuminator - Kuzgunjuk

Duyurular - Notice

 

17 Kasım 2010 Çarşamba

17 Kasım 2010 Çarşamba Günü Kilisemizde Sabah ve Badarak Ayinleri, Kendi imkanları ile şehrimizin her yanından gelen Cemaatimizin yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Kilisemiz Ruhanisi Rahip Zadik Babikyan'ın yıllık izni dolayısı ile Badarak ayinlerini Peder Zakar Koparyan tarafından gerçekleştirilen ayinlere 14 tıbir eşlik etti. Horana ve Sevgi Sofrasına Agop Srg. Papazyan, Agop Srg. Hergelyan, Vartan Ur. Maksutyan, Ara Ur. Menekşe ve Murat Ur. Menekşe Hizmet ettiler.

Avedaranı Agop Srg Hergelyan okudu. Hep birlikte söylenen Hayrmer ve Der Voğormya dualarından sonra Cemaatimiz inanlarının çoğunluğu hağortutyun aldı. Daha sonra okunan su kutsama duaları ile Surp Badarak ayinleri sona erdi.

Cemaatimiz inananları daha sonra Kilisemiz Kadınlar kolunun hazırladığı sevgi sofrasına katılarak geç saatlere kadar hoşça vakit geçirdiler.

Öte yandan Kilisemizin 175. Yılının kutlanacağı 27 Kasım 2010 Cumartesi tarihinde yapılacak ayinlerin hazırlığı ve kilisemizin yenileme çalışmaları devam etmektedir. Yaklaşık 8 aylık bir süredir devam eden iç ahşap devasa kapıların camları takılmış olup boya aşaması da sona gelmiş bulunmaktadır. Aram Srp. tarafından dizayn edilen Haç motifleri,   8 mm cama oyma şeklinde işlenmiştir. Kilisemiz 175. yılına en iyi şekilde hazırlanmaktadır. Yapılan işlerin tüm giderleri kilisemiz bütçesi tarafından karşılanmaktadır.

 

     

Gazetelerde çıkan haberlerimiz

İletişim ve Ulaşım- Map

Tarihçe - History

Restore

Agos Gazetesi - Newspaper

Sözlük - Dictionary

Duyurular - Notice

Turlar

Jamanak Gazetesi - Newspaper

Ermenice Yazı Tipleri - Armenian Font

Kilisemizden Haberler

2007 Madağ

Marmara Gazetesi - Marmara2010

Ermenice Sözlük Nayiri

2009 Arevakal

2009 Madağ