Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi
Kuzguncuk - Istanbul
Surp Krikor Lusavoriç Armenian Church - Kuzguncuk

Church Of Saint Gregory The Illuminator - Kuzgunjuk

Duyurular - Notice

 

 

 

08.09.2010 Çarşamba Her çarşamba günü İstanbul'un her yerinden akın akın ibadet etmeye gelen cemaatimiz inananları bu çarşamba günü de Kilisemiz Ruhanisi Rahip Zadik Babikyan'ın sunduğu ayine katılmak için kilisemizi doldurdu.

Kısa zamanda imrenilecek duruma gelen kilisemiz her geçen gün çarşamba günkü ayinlerine katılan cemaatimiz sayısı katlanarak çoğalmaktadır. İstanbul'un her yerinden gelip kilisemiz ayinlerine katılan ve aynı zamanda kilisemizi sahiplenen Cemaatimiz sayısı arttıkça, Ayine katılan yaklaşık 12-15 arası sayısı olan koro üyeleri de ayinleri daha coşkulu icra etmekteler.

Kısıtlı imkanlarını en iyi şekilde kullanıp adeta yoktan var ederek çevresine yardım eder duruma gelen kilisemiz, cemaatimizin yoğun katılımı, ayinden sonra saatlerce kilisede kalıp sohbetlerine devam edip mutlu bir gün geçirmeleri yönetim kurulumuza çalışmalarında daha da güç ve destek vermektedir.

 Kilisemize Cemaatimiz dışında çok yoğun bir şekilde yerli ve yabancı turistler sıklıkla ziyaret etmekteler. Ayinler sürerken bile 8-10 kişilik yabancı misafirler bir süre hem ayini izleyip hem kilisemizi görüp bilgi edinip kilisemizden ayrılmaktalar.

Bu ziyaretlerden biri de 08.09.2010 Çarşamba günü ayin sonrası gerçekleşti. Almanya'dan gelen Lise son sınıf öğrencilerinin Kilisemiz Yönetim Kurulu Başkanından Kilisenin mimarisi, tarihçesi ve asılan resimler hakkında bilgi aldıktan sonra merak ettikleri soruları sorup rehberleri eşliğinde Kilisemizden ayrıldılar.

Turlar Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

     

Gazetelerde çıkan haberlerimiz

İletişim ve Ulaşım- Map

Tarihçe - History

Restore

Agos Gazetesi - Newspaper

Sözlük - Dictionary

Duyurular - Notice

Turlar

Jamanak Gazetesi - Newspaper

Ermenice Yazı Tipleri - Armenian Font

Kilisemizden Haberler

2007 Madağ

Marmara Gazetesi - Marmara2010

Ermenice Sözlük Nayiri

2009 Arevakal

2009 Madağ